STOMATOLOGIA

PROFESJONALNE LECZENIE - NAJSZERSZY ZAKRES USŁUG

Zapraszany do zapoznania się usługami stomatologicznymi oferowanymi przez CitiDent. Poniższa lista rozwijana przybliży Państwu szczegóły i zakres usług.

Jako nowoczesna klinika medyczno - stomatologiczna oferujemy pełen zakres usług z dziedziny szeroko pojętej stomatologii i implantologii.

Chirurgia stomatologiczna ma na celu likwidację żródła infekcji. Pomimo naszych starań, by zachować każdy ząb, w niektórych przypadkach występuje konieczność ingerencji chirurgicznej np. ząb ze zmianami (duże torbiele zębopochodne), zaawansowana choroba przyzębia, wskazania ortodontyczne, czy przygotowanie podłoża do protezy.

Implantologia to jedna z najnowocześniejszych dziedzin współczesnej stomatologii. Implant jest elementem zastępującym korzeń brakującego zęba. Wykonuje się go z tytanu – pierwiastka bardzo dobrze tolerowanego przez organizm, znoszącego obciążenia takie, jakim ulegają nasze własne korzenie zębów. Implant wprowadzany jest chirurgicznie w kość wyrostka zębowego , co pozwala na wykonanie stałego uzupełnienia protetycznego, zaś w przypadku utraty wszystkich zębów wykorzystywany jest do całkowitej rekonstrukcji zgryzu. W naszej klinice wszczepy implantów wykonywane są przez chirurga – implantologa. Kwalifikacje pacjenta do zabiegu przeprowadzamy bardzo szczegółowo i rygorystycznie.

Polega ona na analizie właściwych modeli orientacyjnych, zdjęć RTG, diagnostyce stomatologicznej i ogólnym badaniu lekarskim. Daje to pacjentowi gwarancje prawidłowo przeprowadzonego i udanego zabiegu.

Periodontologia zajmuje się leczeniem chorób przyzębia (w tym paradontozy), które są główną przyczyną utraty zębów u osób dorosłych. Pierwszymi objawami choorby dziąseł jest zaczerwienienie i krwawienie, rozsuwaniem się zębów, ich rozchwianie, a także występowaniem ropni przyzębnych.

W przypadku zaawansowanej choroby wykazującej duże ubytki kostne stosuje się zabieg uzupełnienia kości (z innej części jamy ustnej lub materiałem zastępującym kość).

Paradontoza jest zainfekowaną raną. Aby jej zapobiegać nie tylko wystarczy utrzymywać higienę jamy ustnej, wykonać scaling, ale od razu po usunięciu kamienia koniecznie należy przeprowadzić skuteczną antybiotykową terapię, a więc w sposób gwarantowany zlikwidować zapalenie dziąseł. W tym celu stosuje się serię 10 zastrzyków antybiotyku, kumulującego się w kości (1 zastrzyk 2-3 razy z tygodniu). Efekty kuracji widoczne są już po drugim zastrzyku – hamowanie krwawienia, likwidacja nieprzyjemnego zapachu, ustabilizowanie zębów.

Dlaczego iniekcja, a nie doustne stosowanie antybiotyku? Wykonanie iniekcji w okolicach chorych na paradontozę zębów antybiotyk będzie miał największą koncentrację, co pozwoli uzyskać najlepszą skuteczność.

Zapraszamy na skuteczne leczenie paradontozy polegające na usunięciu kamienia nazębnego, a następnie terapii antybiotykiem.

Protetyka jest dziedziną stomatologii, zajmującą się rekonstrukcją utraconych zębów oraz przywróceniem prawidłowego działania stawu skroniowo-żuchwowego. W klinice CITIMEDICAL możecie Państwo wykonać wszelkiego rodzaju wypełnienia protetyczne, wykorzystując pełną diagnostykę radiologiczną (pantomogram, rtg) oraz analizę uśmiechu i rysów twarzy.

Usługi protetyczne w CITIMEDICAL obejmują:

 • Korony – polegające na odtworzeniu zęba żywego (zniszczonego w wyniku próchnicy bądź złamania) lub martwego (po zrobieniu wkładu koronowo-korzeniowego). Czas leczenia: 2-3 wizyty;
 • Mosty – stosowane w przypadku braku 1-3 zębów, cementowane na opracowanych zębach sąsiednich,
 • Protezy szkieletowe (z klamrami i bezklamrowe) – stosowane w przypadku, gdy nie ma możliwości zastosowania mostu,
 • Protezy natychmiastowe – stosowane bezpośrednio po usunięciu zębów,
 • Protezy całkowite – zapewniające naturalny wygląd, praktycznie niewidoczne,
 • Licówki porcelanowe – pozwalające na odbudowę zęba poprzez nałożenie cienkiej licówki z porcelany lub żywicy kompozytowej. Czas leczenia: 2-3 wizyty.
 • Wypełnienia protetyczne „Inlay, Onlay” – alternatywa dla dużych wypełnień kompozytowych. Utrzymują się od 5 do nawet 15 lat!

Profilaktyka w stomatologii odgrywa znaczącą rolę w zapobieganiu próchnicy oraz chorobom jamy ustnej, przyzębia oraz samych zębów. Odpowiednia profilaktyka pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem przez długi czas!

W ramach profilaktyki w gabinecie wykonujemy:

 • Przegląd stomatologiczny (zalecany co pół roku, bezpłatny w przypadku konieczności podjęcia leczenia)
 • Skaling – usunięcie złogów nazębnych i polerowanie zębów,
 • Piaskowanie – usunięcie osadów i przebarwień,
 • Fluoryzacja – wzmocnienie i zabezpieczenie zębów przed próchnicą,
 • Lakowanie – uszczelniania bruzd nazębnych (miejsc, gdzie próchnica pojawia się najczęściej)

Poza profilaktyką gabinetową należy pamiętać również o profilaktyce w domu:

 • używaniu odpowiedniej szczoteczki i pasty do zębów,
 • szczotkowaniu i nitkowaniu zębów po posiłku.

Stomatologia dziecięca (pedodoncja) ma za zadanie utrzymanie jak najdłużej zębów mlecznych w jak najlepszym stanie, do ich samodzielnego wypadnięcia i zastąpienia zębami stałymi.

W CITIMEDICAL przeprowadzamy ogólny instruktaż dla dzieci na temat prawidłowego przestrzegania zasad higieny jamy ustnej. Proponujemy Państwu również profesjonalną profilaktykę (lakowanie i fluoryzację) oraz leczenie.

Ogromną rolę w utrzymaniu higieny jamy ustnej u dzieci pełni nadzór rodziców. Jest to ważne, ponieważ próchnica zębów mlecznych wpływa nie tylko na pogorszenie stanu zdrowia dziecka, ale może spowodować nieodwracalne zmiany w prawidłowym funkcjonowaniu narządu żucia.

Istotna w leczeniu dzieci jest również ortodoncja – jeżeli pedodonta stwierdzi u dziecka wadę zgryzu, to skieruje do lekarza ortodonty, który w oparciu o diagnostykę rentgenowską – pantomogram – określi rodzaj wady i sposób leczenia.

Dzieci wymagają szczególnego podejścia, dlatego pierwsza wizyta jest u Nas zawsze wizytą adaptacyjną w formie zabawy i zaznajomienia dziecka ze sprzętem medycznym. Jeżeli dziecko panicznie boi się wizyty u stomatologa, zalecamy zastosowanie sedacji wziewnej podtlenkiem azotu. Dziecko jest bardziej rozluźnione, dzięki czemu taka wizyta jest dla niego i rodzica mniej stresująca oraz umożliwia lekarzowi dokładne wykonanie zabiegu.

Nasza placówka bierze udział również w akcji Pierwsza Wizyta, która pomaga oswoić się z wizytą małego pacjenta u stomatologa.

Stomatologia estetyczna to dziedzina, która zajmuje się poprawą wyglądu zębów-kształtu, koloru jak również upiększeniem zębów w biżuterię. Naszym celem jest przywrócenie naturalnego oraz estetycznego wyglądu zębom poprzez użycie materiałów najwyższej jakości. Wykonujemy zabiegi wybielania, które pozwalają na rozjaśnienie zębów. Piękny i zdrowy uśmiech dodaje nam pewności siebie i urody. 

Celem zabiegów stomatologii zachowawczej jest zapobieganie oraz leczenie próchnicy, która nieleczona może prowadzić do poważnych konsekwencji – chorób krążenia czy nawet nowotworów jamy ustnej. Ponadto bakteriami próchnicy w bardzo łatwy sposób można zarazić dziecko lub partnera (np. korzystając z tych samych sztućców).

Najwyższej jakości wypełnienia stosowane w CITIMEDICAL pozwalają uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny – brak widocznej granicy między wypełnieniem, a własnym zębem. Stosowane są w tym celu materiały kompozytowe, kompomery, glassjonomery znanych i cenionych firm stomatologicznych.

Z zakresu stomatologii zachowawczej jesteśmy w stanie Państwu zaoferować nie tylko dokładne wyleczenie próchnicy, ale również:

 • odbudowę złamanych zębów,
 • zamykanie szpar międzyzębnych (w których bardzo często ma swoje początki próchnica),
 • wymianę nieestetycznych wypełnień,
 • niewielką korektę kształtu i wielkości zębów (w ciągu jednej wizyty!)

Leczenie kanałowe zębów (endodoncja) stosowana jest w przypadku chorób miazgi, urazów zębów lub przy stanach zapalnych tkanek okołowierzchołkowych. Standardowo leczenie endodontyczne trwa od 1 do 3 wizyt i pozwala „uratować” ząb przed interwencją chirurga. Za pomocą specjalistycznego sprzętu – endometru i zwalniających końcówek, oraz radiowizjografii jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu najwyższą jakość leczenia.

Dzięki leczeniu endodontycznemu zyskujemy również cenny filar do działań protetycznych – jest to “własny implant”.

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która skupia się na prostowaniu zębów. Dzięki odpowiednim aparatom ortodontycznym nasze zęby mogą stać się idalnie proste, co jest pierwszym etapem do uzyskania „gwiazdorskiego uśmiechu”.

Aparat ortodontyczny to nie tylko blaszki. Szybki rozwój stomatologii pozwala na wykorzystanie w leczeniu specjalnych aparatów estetycznych (zamki porcelanowe i kryształowe) oraz aparatów językowych, które umieszczone są od strony wewnętrznej (ukryte).

W CITIMEDICAL ortodonci wykonają pełną diagnostykę i analizę wad zgryzu na podstawie zdjęć pantomograficznych i modeli orientacyjnych. Pozwoli to dobrać dla Państwa idealny rodzaj aparatu ortodontycznego i zapewni szybkie efekty leczenia.

Czas leczenia ortodontycznego zazwyczaj wynosi od 6 do 24 miesięcy. Efekt utrzymuje się generalnie do końca życia, ale żeby mieć tego pewność proponujemy dodatkowo stosowanie aparatów retencyjnych, które utrzymają efekt zaraz po zdjęciu aparatu ortodontycznego.

W klinice CITIMEDICAL znajduje się pracownia radiologiczna, wyposażona w najnowszej generacji i najwyższej jakości sprzęt rentgenowski. W pracowni rentgenowskiej wykonujemy:

 • Zdjęcia RTG punktowe pojedynczych zębów,
 • Zdjęcia pantomograficzne (zdjęcie wszystkich zębów oraz otaczających je tkanek),
 • Radiowizjografię (ma obniżoną dawkę promieniowania, stanowi połączenie RTG z USG)
 • Tomografię komputerową 3D ( precyzyjne obraz trójwymiarowy)

Odpowiednie i dobrej jakości zdjęcia są podstawą do postawienia właściwej diagnozy i zaproponowania odpowiedniego sposobu leczenia m.in. do podjęcia prac chirurgicznych, endodontycznych, ortodontycznych, protetycznych, czy implantologicznych. Dzięki czytelnym zdjęciom rentgenowskim, specjalista jest w stanie ocenić miedzy innymi długość kanału zęba i jakość jego wypełnienia, precyzyjnie zlokalizować złamane narzędzie, a nawet ocenić gęstość kości.

Terapia stawów skroniowo-żuchwowych (SSŻ) wymaga współdziałania specjalistów różnych dziedzin medycznych: stomatologa, fizjoterapeuty i psychologa.

Stawy skroniowo-żuchwowe są elementami Układu Ruchowego Narządu Żucia (URNŻ). URNŻ odpowiada za ważne czynności życiowe – gryzienie, żucie pokarmu, połykanie, mowę, wyrażanie emocji. W skład URNŻ poza stawami skroniowo-żuchwowymi (SSŻ), wchodzą mięśnie i zęby. Aby URNŻ prawidłowo funkcjonował, wszystkie jego elementy muszą być sprawne. Dysfunkcja któregoś z elementów powoduje zachwianie równowagi w całym układzie żucia. W większości przypadków, dysfunkcje mają przyczyny psychogenne, związane ze stresem, nerwicami czy stanami depresyjnymi, Niekiedy przyczyną schorzeń stawówo skroniowo żuchwowych nieprawidłowości w obrębie zgryzu.

Dysfunkcje stawów skroniowo- żuchwowych muszą być diagnozowane i leczone w kontekście całego układu ruchowego narządu żucia.

Celem terapii jest: likwidacja lub zmniejszenie dolegliwości bólowych, przywrócenie prawidłowej funkcji mięśni i stawów, normalizacja napięcia mięśniowego, przywrócenie prawidłowej ruchomości żuchwy, zmniejszenie trzasków i przeskakiwania, poprawa koordynacji układu mięśniowo-nerwowego.

Wskazaniem do terapii stawów skroniowo-żuchwowych są:

 • ból okolic stawów skroniowo-żuchwowych,
 • ból mięśni w obrębie twarzy, głowy i szyi,
 • ból zębów bez przyczyny stomatologicznej,
 • bruksizm (patologiczne tarcia zębami żuchwy o zęby szczęki),
 • ból i uczucie cierpnięcia, mrowienia,
 • upośledzenie czucia po jednej stronie twarzy,
 • towarzyszące bólowi trzaski w stawie, przeskakiwanie przy ruchu żuchwy,
 • szum uszny, niedosłuch,
 • zaburzenia widzenia, łzawienie oka,
 • planowane „duże” działania ortodontyczne i protetyczne, w wyniku których mogą ujawnić się dysfunkcje stawu,
 • urazy i stany po operacji w obrębie narządów żucia.

Do pracy w naszej klinice zaprosiliśmy doświadczonych specjalistów z zakresu leczenia schorzeń UNRŻ, i stworzyliśmy unikalny zespół medyczny osiągający niebywałe sukcesy w leczeniu schorzeń stawów skroniowo-żuchwowych.

Zamknij menu
Skip to content