Indywidualne wkładki ortopedyczne

PODOLOGIA - nazwa pochodzi od greckiego PODOS - stopa i LOGOS - noga. Jest to dziedzina medycyny malo znana w Polsce. Zajmuje się badaniem stóp - ich prawidłowego funkcjonowania, deformacji, wad czy zniekształceń stóp.

Większość swojego życia człowiek spędza w pozycji pionowej, opierając cały ciężar ciała na stopach. Dlatego tak ważne jest dbanie o nie. Stopa to w rzeczywistości zwierciadło zdrowia całego naszego ciała. Świadczą o tym wieloletnie doświadczenia lekarzy. Jeden z prekursorów badania stóp Genese, powtarza: "od małego dziecka, do dorosłego człowieka stan stóp odzwierciedla funkcjonowanie całego organizmu". Dlatego tak ważne jest dbanie o stopy już od najmlodszych lat. 

Dlaczego należy regularnie mierzyć i badać stopy u dzieci?

Wiele dzieci chodzi w zbyt wąskich butach, nie odczuwając bólu tak szybko jak dorosłe osoby. Z biegiem czasu mogą jednak zacząć skarżyć się na bolące stopy, nabyć złą postawę ciała lub haluksy. A to wszystko dlatego, że to stopy noszą ich cały ciężar. Dlatego tak ważne jest regularne mierzenie stóp u dzieci. W ciągu roku mogą urosnąć nawet 2-3 numery, co wymaga swobodnej przestrzeni potrzebnej do wzrostu i ruchu stopy.  

CitiDent&Medical
ul. Młynarska 26/28 Warszawa

Pon. - Pt.: 8:00 - 20:00
Sobota: 9:00 - 16:00
* W okresie wakacyjnym, w piątki jesteśmy czynni do godziny 18:00